Strefa Pacjenta

Aparaty stałe

Aparaty stałe w Dr Piosik Stomatologia, Poznań

W Dr Piosik Stomatologia na ulicy Piątkowskiej 133/1 oferujemy aparaty stałe, które są jednym z najskuteczniejszych sposobów na trwałą korektę wad zgryzu. Nasze rozwiązania ortodontyczne są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów, co gwarantuje wysoką efektywność leczenia.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 61 649 20 24, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie oferują aparaty stałe.

Aparaty stałe, które oferujemy, są zaprojektowane tak, aby maksymalizować komfort użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu efektywności leczenia ortodontycznego.

 • Wybór aparatu ortodontycznego

  Przy wyborze aparatu na zęby konieczne jest zwrócenie uwagi na własny budżet. Poszczególne rozwiązania różnią się ceną, co zwykle zależne jest z wykorzystaniem odmiennych materiałów. Do najtańszych rozwiązań należą aparaty stałe metalowe – cena za jeden łuk waha się w zakresie 1500-1700 zł. W przypadku aparatu samoligaturującego koszt jednego łuku może wynieść nawet 6000 zł. Leczenie ortodontyczne trwa dość długo, dlatego warto wybrać model aparatu, który dla pacjenta będzie atrakcyjny wizualnie – w tym wypadku droższe modele są zwykle dużo bardziej estetyczne i mniej rzucają się w oczy.

  Klasyczne aparaty stałe – są jedną z najpopularniejszych metod stosowanych w gabinecie ortodontycznym. Mają formę małych zamków przyklejonych do każdego zęba, które są połączone metalowym łukiem oraz zabezpieczone specjalnymi gumeczkami (tzw. ligaturami). Pacjent może zadecydować m.in. o wyborze zamków metalowych oraz nieco bardziej estetycznych – w kolorze złota, naturalnego szkliwa (np. ceramiczne i kompozytowe) lub zupełnie przezroczystych. W przypadku tego typu aparatów wymagane są częste kontrole ortodontyczne, najczęściej w odstępie 4-6 tygodni. Cała terapia ortodontyczna w tym przypadku trwa około 2 lat.

  Aparat ortodontyczny stały ceramiczny
  Aparat ortodontyczny stały ceramiczny
dr n. med. Adam Piosik

dr n. med. Adam Piosik

Leczenie interdyscyplinarne obejmujące następujące obszary:

 • Protetyka specjalistyczna
 • Bruksizm, zaburzenia zwarcia (okluzji), dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
 • Ortodoncja
 • Stomatologia estetyczna
 • Endodoncja mikroskopowa
 • Chirurgia stomatologiczna
Więcej o specjaliście
Więcej o specjaliście
Więcej o specjaliście

Umów się na wizytę:

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kliniki

+48 61 649 20 24 (stacjonarny, bez SMS)
+48 690 363 613

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
08:00 – 20:00
sobota
08:00 – 14:00

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]