Strefa Pacjenta

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Podniesienie dna zatoki szczękowej w Dr Piosik Stomatologia, Poznań

Podniesienie dna zatoki szczękowej to specjalistyczny zabieg oferowany w Dr Piosik Stomatologia na ulicy Piątkowskiej 133/1, Poznań. Ten zaawansowany zabieg jest często konieczny przed umieszczeniem implantów, aby zapewnić wystarczającą ilość kości do ich stabilnego osadzenia.

Dla konsultacji i ustalenia, czy ten zabieg jest dla Ciebie odpowiedni, zadzwoń pod numer +48 61 649 20 24.

Zabieg podniesienia dna zatoki jest rekomendowany osobom z niewystarczającą ilością kości w obszarze szczęki, co jest często wynikiem utraty zębów.

  • Podniesienia dna zatoki szczękowej metodą otwartą

    Podniesienie dna zatoki szczękowej to zabieg, który jest wykonywany w celu zwiększenia objętości kości w okolicy zębów trzonowych i przedtrzonowych szczęki górnej. Zabieg polega na podniesieniu błony śluzowej zatoki szczękowej i wypełnieniu jej przestrzeni materiałem kościozastępczym. Materiał ten może pochodzić z kości pacjenta, z banku tkanek lub może być wykorzystany materiał sztuczny.

    Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą – polega na wykonaniu okna kostnego od strony dziąsła, wraz z podniesieniem błony śluzowej zatoki szczękowej. Następnie powstałą przestrzeń wypełnia się specjalnem biomateriałem w postaci granulatu. Powiększona objętość kości pozwala na wszczepienie implantu w miejscu w którym był bardzo duży deficyt kości.

    Podniesienie zatoki tzw. sinuslift otwarty i dwa implanty

Podniesienia dna zatoki szczękowej metodą zemkniętą

  • Podniesienie dna zatoki szczękowej metoda zamkniętą – polega na stworzeniu dostępu do podniesienia dna zatoki szczękowej przez otwór w kości wywiercony pod przyszły implant w kierunku zatoki szczękowej. Następnie uniesienia błony wyścielającej zatokę szczękowa i w tak przygotowaną przestrzeń, wprowadzenie granulek biomateriału kościotwórczego. W tym przypadku deficyt kości jest średni, czyli w porównaniu do metody otwartej, potrzebna jest mniejsza odbudowa brakującej kości.

    Podniesienie zatoki tzw. sinuslift zamkniety i jeden implant
lek. dent. Paweł Dziedzic

lek. dent. Paweł Dziedzic

Implantologia
Chirurgia stomatologiczna

Więcej o specjaliście

Umów się na wizytę:

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kliniki

+48 61 649 20 24 (stacjonarny, bez SMS)
+48 690 363 613

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
08:00 – 20:00
sobota
08:00 – 14:00

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]