Blog

Kompleksowe leczenie wielospecjalistyczne

Kompleksowe leczenie wielospecjalistyczne

Kompleksowe leczenie wielospecjalistyczne zwane leczeniem interdyscyplinarnym to inaczej podejście do zagadnień stomatologicznych z perspektyw lekarzy różnych specjalizacji, takich jak endodonta, protetyk, ortodonta czy implantolog. Lekarz posiadający wiedzę i doświadczenie z wielu dziedzin może skutecznie i sprawnie zdiagnozować pacjenta, którego lekarz specjalizujący się w jednej tylko dziedzinie mógłby prawidłowo nie rozpoznać.

 

Oznacza to również, że taki lekarz jest w stanie sprawnie przeprowadzić pacjenta przez wielospecjalistyczne leczenie w obrębie zespołu kliniki i jednego spójnego kompleksowego planu leczenia. Gwarantuje to lepszą kontrolę nad całością leczenia, skuteczniejsze monitorowanie stanu zdrowia i postępów w gojeniu się.

 

Jesteśmy specjalistami od tzw. trudnych przypadków. Sukcesy osiągamy dzięki bogatemu doświadczeniu w diagnozie i leczeniu najbardziej skomplikowanych przypadków i rzetelnym interdyscyplinarnym protokołom diagnostycznym, co zapewnia trafność rozpoznania źródła problemu, skuteczne leczenie i bezpieczeństwo terapeutyczne.

 

Rozbudowany protokół diagnostyczny obejmuje dokładny wywiad z pacjentem, analizę modeli uzębienia w artykulatorze w różnych pozycjach funkcjonalnych, rzetelną bazę prześwietleń rtg ze specjalnymi markerami, analizę funkcjonalną cadiax z rejestracją stanów dynamicznych stawu skroniowo-żuchwowego, palpację mięśni odpowiadających za ruchomość żuchwy oraz stawu, okluzjogramy wraz z bruxcheckerami sprawdzającymi wydolność żucia.

 

Planowanie odbywa się przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i sprzętów medycznych, które przy pomocy dedykowanych programów komputerowych integrują przestrzenne dane graficzne z trójwymiarowych prześwietleń rentegnowskich, skanów uzębienia pacjenta, danych z pomiarów funkcjonalnych, sesji fotograficznych i wideo. Dzięki zastosowaniu narzędzi cyfrowych, lekarz z odpowiednią wiedzą medyczną, doświadczeniem klinicznym i wyczuciem estetyki przygotowuje indywidualny plan leczenia z komputerową wizualizacją końcowego efektu.

 

Leczenie obejmujące wszystkie dziedziny współczesnej stomatologii i jest podzielone na kluczowe etapy: stadium leczenia biologicznego, wstępnej rekonstrukcji zgryzu i estetyki, etapów precyzyjnej kalibracji i ewentualnych korekt estetycznych aż po uzyskaniu pozytywnej reakcji organizmu i ustąpieniu wszystkich dotychczasowych dolegliwości wynikających z wcześniejszej dysfunkcji zgryzu. Ostatecznie pacjent opuszcza naszą klinikę z wymarzonym uśmiechem i zgryzem zapewniającym prawidłowe działanie na długie lata.

ul. Piątkowska 133
60-648 Poznań
Polska

Powiązane tematy

badanie periodontologiczne po oczyszczeniu

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się chorobami przyzębia (tkanek otaczających zęby) i błony śluzowej. Nieleczona choroba przyzębia ( periodontopatia) prowadzi do utraty zębów. Periodontopatia tak jak cukrzyca, otyłość zaliczana jest do chorób społecznych. Zaawansowane zapalenie przyzębia stanowi szóstą najczęściej występującą chorobę na świecie i dotyczy 11,2% ogółu populacji.   Do chorób przyzębia zaliczamy: zapalenie dziąseł (gingivitis), zapalenie […]

Czytaj więcej

Leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem

Od kontroli stomatologicznej po leczenie kanałowe.

Czytaj więcej

Komputerowe projektowanie uśmiechu DSD 3D

Nowoczesna technologia przygotowania „wizualnego planu leczenia” pozwalająca pacjentowi zobaczyć, jak będzie wyglądał jego uśmiech po zakończeniu leczenia.

Czytaj więcej