Strefa Pacjenta

Protezy na implantach

Protezy na implantach w Dr Piosik Stomatologia, Poznań

W Dr Piosik Stomatologia, przy Piątkowskiej 133/1 w Poznaniu, specjalizujemy się w protezach na implantach. Protezy te oferują stabilność, komfort oraz naturalny wygląd, stanowiąc doskonałą alternatywę dla tradycyjnych protez ruchomych.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 61 649 20 24, aby dowiedzieć się więcej o tej metodzie i umówić się na konsultację.

Protezy na implantach to rozwiązanie, które jest szczególnie polecane pacjentom pragnącym przywrócić pełną funkcjonalność swojego uśmiechu bez obaw o stabilność protezy.

 • Protezy ruchome na implantach

  W przypadku protez ruchomych na implantach, implanty mogą służyć jako specjalny rodzaj utrzymania protez w jamie ustnej pacjenta, zapewniając lepszą stabilność i wygodę w użytkowaniu, a jednocześnie umożliwiają łatwe zdejmowanie i zakładanie protezy w trakcie zabiegów higienicznych. Rodzaj specjalnego utrzymania zależy od indywidualnej sytuacji klinicznej pacjenta, ilości wszczepionych implantów oraz ich rozmieszczenia w jamie ustnej. W przypadku wykorzystania 4 implantów w jednym łuku zębowym mówimy o rozwiązaniu typu “all on 4”.

  Implantologia

Protezy na zaczepach kulowych lub zaczepach locatorach

 • Tego typu rozwiązanie pozwala wykonać protezę najczęściej na 2 implantach, czasem na 4 implantach. Jednak zdarzają się również protezy na lokatorach na 6 implantach – jest to dość nietypowa sytuacji ponieważ najczęściej przy 6 implantach wykonywane są mosty protetyczne, lub mosty na teleskopach. Atutem rozwiązań typu pojedyncze zatrzaski jest lepsza dostępność dla zabiegów higienicznych oraz stosunkowo niewielkie wymiary elementów mocujących.

  Proteza na 2 implantach na zaczepach kulowych
 • Zaczep kulowy lub locator najczęściej jest montowany bezpośrednio do implantu, jest to patryca. Natomiast druga część zatrzasku – metalowa obudowa wraz z gumką retencyjną – matryca – montowana jest w protezie. Dzięki niewielkim rozmiarom umożliwiają korzystniejsze ustawienie zębów w protezie ruchomej oraz adekwatny kształt płyty protezy, bez nadmiernego jej rozbudowania. Zaczep typu locator wyglądem przypomina ściętą kulkę, jednak dzięki takiemu projektowi posiada podwójną retencję – na zewnętrznym obwodzie oraz na wewnętrznym zagłębieniu. Oba typy zaczepów dla poprawnego funkcjonowania wymagają równoległości wszczepionych implantów.

  Proteza na 6 implantach na lokatorach

Protezy na belce

 • Tego typu rozwiązanie pozwala wykonać protezę na 2 lub 4 implantach. Belka oprócz stabilizacji protezy dzięki elementom retencyjnym, pozwala również na szynowanie implantów, czyli ich funkcjonalne połączenie. Takie połączenie powoduje wzmocnienie jednego implantu o drugi, co może mieć znaczenie przy krótkich implantach lub małej gęstości kości. Jednak zabiegi higieniczne mogą być utrudnione w stosunku do zaczepów pojedynczych. Dodatkowo konstrukcja belki może mieć dość duże wymiary, co powoduje powstanie protezy o rozbudowanej płycie akrylowej. W przypadku braku możliwości wszczepienia równoległych implantów, belka pozwala do pewnego stopnia skompensować rozbieżności w osiach długich zastosowanych implantów.

  Proteza na belce, na 4 implantach

Protezy na teleskopach

 • Jest to uniwersalne rozwiązanie pozwalające wykonać protezę jedynie na teleskopach na implantach, ale pozwala również zastosować teleskopy na zębach własnych pacjenta oraz na implantach. 

  Most na 4 implantach na teleskopach
 • Efekt stabilizacji protezy jest tutaj bardzo skuteczny, jednak tak wyrafinowane rozwiązanie idzie w parze również z większymi kosztami w stosunku do pojedynczych zaczepów czy belki.

  Proteza na teleskopach, na implantach i na zębach
lek. dent. Paweł Dziedzic

lek. dent. Paweł Dziedzic

Implantologia
Chirurgia stomatologiczna

Więcej o specjaliście

Umów się na wizytę:

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kliniki

+48 61 649 20 24 (stacjonarny, bez SMS)
+48 690 363 613

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
08:00 – 20:00
sobota
08:00 – 14:00

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]