Strefa Pacjenta

Parodontoza

Parodontoza w Dr Piosik Stomatologia, Poznań

Parodontoza, czyli zaawansowane zapalenie przyzębia, jest poważnym stanem, który bez odpowiedniego leczenia może prowadzić do utraty zębów. W Dr Piosik Stomatologia przy ulicy Piątkowskiej 133/1 oferujemy kompleksowe leczenie parodontozy, wykorzystując najnowsze metody i technologie, aby zatrzymać postęp choroby i regenerować uszkodzone tkanki.

Skontaktuj się z nami pod numerem +48 61 649 20 24 , aby umówić się na ocenę stanu zdrowia Twoich dziąseł i rozpocząć leczenie.

Nasze podejście do leczenia parodontozy jest kompleksowe i skoncentrowane na długotrwałych rezultatach, pomagając pacjentom odzyskać i utrzymać zdrowie jamy ustnej.

 • Paradontoza – co to takiego?

  Paradontoza to choroba przyzębia, która jest bakteryjnym stanem zapalnym w jamie ustnej. W większości przypadków występuje na dziąsłach oraz wokół zębów, a z tych miejsc rozprzestrzenia się na kości szczęki. Zapalenie przyzębia może pozostać niezauważone przez długi czas, gdyż na początku choroby objawy nie są bardzo widoczne. Z tego powodu paradontoza może być wyjątkowo niebezpieczna i ciężka w leczeniu.

  Główną przyczyną praktycznie każdej choroby przyzębia, dziąseł czy zębów jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Ciągły rozwój bakterii w postaci nawarstwiającej się płytki nazębnej jest bardzo dużym zagrożeniem. Kiedy bakterie dostają się pod dziąsło, doprowadzają do stanu zapalnego. Zaczynają one atakować coraz większe obszary, przez co zmniejszają stabilność osadzenia zębów. Może to prowadzić nawet do utraty uzębienia.

  Paradontoza
  Paradontoza
 • Jakie są objawy paradontozy?

  Jednym z pierwszych, odczuwalnych objawów paradontozy jest nieświeży oddech. Utrzymujący się nienaturalny zapach może świadczyć o postępującym rozwoju choroby. U pacjentów często występuje też zapalenie dziąseł. Pojawienie się nawet najmniejszego stanu zapalnego lepiej skonsultować z dentystą. Wczesne wykrycie paradontozy zwiększa szanse na szybkie i skuteczne leczenie.

  U niektórych osób objawem paradontozy mogą być także krwawiące dziąsła, nadwrażliwość na temperaturę, a także opuchlizna i zaczerwienienie. Choroba może spowodować też cofnięcie się dziąseł, odsłonięcie szyjek zębowych oraz zmniejszenie stabilności zębów. W bardzo zaawansowanym i niebezpiecznym stadium rozwoju paradontozy część uzębienia może zacząć wypadać.

  Paradontoza
  Paradontoza
 • Jak przebiega leczenie paradontozy?

  Leczenie paradontozy rozpoczyna się od określenia jej rodzaju i stopnia rozwoju. Lekarz wprowadza specjalną sondę, która mierzy głębokość kieszonek zębowych, dzięki czemu można szybko stwierdzić, czy istnieje podejrzenie zapalenia przyzębia. Istnieje też możliwość oznaczenia wskaźnika krwi, na którym widać nasilenie stanu zapalnego w organizmie pacjenta. W ten sposób stomatolog potwierdza diagnozę. Właściwe leczenie paradontozy zaczyna się oczywiście od dokładnego oczyszczenia zębów oraz kieszonek zębowych. Problem mogą stanowić bakterie znajdujące się zbyt głęboko. W takim przypadku dentysta musi przeprowadzić specjalne zabiegi czyszcząco-regenerujące

  Ważną informacją jest to, że jeśli szyjki zębów zostaną odsłonięte w trakcie zabiegu lub w wyniku przebiegu stanu zapalnego, to jest to schorzenie jamy ustnej, które również wymaga leczenia. Dentysta pobiera wtedy zdrową tkankę z innego miejsca i wykorzystuje ją do pokrycia odsłoniętych korzeni zębów.

  Paradontoza
  Paradontoza
lek. dent. Katarzyna Raś

lek. dent. Katarzyna Raś

Periodontologia
Stomatologia zachowawcza

Więcej o specjaliście

Umów się na wizytę:

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kliniki

+48 61 649 20 24 (stacjonarny, bez SMS)
+48 690 363 613

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
08:00 – 20:00
sobota
08:00 – 14:00

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]