Strefa Pacjenta

Mosty na implantach

Mosty na implantach w Dr Piosik Stomatologia, Poznań

Zapraszamy do Dr Piosik Stomatologia na ulicę Piątkowską 133/1 w Poznaniu, gdzie oferujemy wykonanie mostów na implantach. Ta metoda pozwala na trwałą i estetyczną odbudowę większych braków w uzębieniu, przywracając funkcjonalność i estetykę uśmiechu.

Nie czekaj, zadzwoń już teraz pod numer +48 61 649 20 24  i umów się na konsultację, aby poznać więcej szczegółów i możliwości, jakie oferują mosty na implantach.

Mosty na implantach są rekomendowane osobom, które poszukują stałego i estetycznego rozwiązania problemu brakujących zębów.

 •  Krótkie mosty na implantach

  Implanty stomatologiczne są stosowane w celu zastąpienia jednego ale także kilku brakujących zębów. Są one wtedy skuteczną alternatywą dla mostów protetycznych lub protez ruchomych. Implanty stomatologiczne są doskonałym rozwiązaniem uzupełnienia braków zębowych bez ingerencji w zęby sąsiednie i znacząco poprawiają jakość życia. Takim przykładem może być most trzy punktowy (składający się z 3 koron protetycznych) na dwóch implantach.

  Korona na 1 implancie i most na 2 implantach w żuchwie
 • Innym przykładem jest most czteropunkowy (składający się z 4 koron protetycznych) również na dwóch implantach.

  Most na 2 implantach w odcinku przednim żuchwy

Rozległe mosty na implantach typu "all on 6"

 • Rozległe mosty na implantach to z kolei mosty, które obejmują braki wielu lub nawet wszystkich zębów w łuku zębowym pacjenta. W przypadku, gdy pacjent stracił znaczną część swojego uzębienia, rozległy most na implantach może stanowić doskonałe rozwiązanie. Dzięki temu pacjent zyskuje możliwość powrotu do pełnej funkcjonalności jamy ustnej i estetyki uśmiechu, praktycznie jak naturalne zęby. Nowoczesna implantoprotetyka potrafi pomóc nawet pacjentom już użytkującym protezy ruchome i zastąpić je mostami na implantach.

  W przypadku rozległych mostów na implantach, liczba implantów, jakie są potrzebne do osadzenia mostu, zależy od ilości brakujących zębów i stanu kości pacjenta, najczęściej jest to 6 do 8 implantów na jeden łuk zębowy. W przypadku zastosowania 6 implantów mówimy o rozwiązaniu typu “all on 6”. W wyjątkowych sytuacjach stosowane są również mosty protetyczne na 4 implantach, czyli metoda „all on 4”.

  Przy tak rozległych zabiegach, bardzo często połączonych z usunięciem tzw.: resztkowego uzębienia, stosuję się implantację nawigowaną komputerowoszablony implantologiczne oraz natychmiastowe mosty rehabilitacyjne

  Wszczepienie 6 implantów i most natychmiastowy
lek. dent. Paweł Dziedzic

lek. dent. Paweł Dziedzic

Implantologia
Chirurgia stomatologiczna

Więcej o specjaliście

Umów się na wizytę:

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kliniki

+48 61 649 20 24 (stacjonarny, bez SMS)
+48 690 363 613

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
08:00 – 20:00
sobota
08:00 – 14:00

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]