Wybielanie zębów

Wybielanie zębów w Dr Piosik Stomatologia, Poznań

Dr Piosik Stomatologia na ulicy Piątkowskiej 133/1 oferuje profesjonalne wybielanie zębów, które pozwoli Ci cieszyć się bielszym i jaśniejszym uśmiechem w bezpieczny i skuteczny sposób. Nasze metody wybielania są delikatne dla zębów, a efekty widoczne już po pierwszej wizycie.

Zadzwoń do nas pod numer +48 61 649 20 24, aby dowiedzieć się więcej o naszych procedurach wybielania i umówić się na wizytę.

Wybielanie zębów w naszej klinice to gwarancja satysfakcji i bezpieczeństwa, dzięki stosowaniu sprawdzonych i certyfikowanych produktów.

 • Na czym polega wybielanie zębów?

  Wybielanie zębów to standardowy zabieg należący do kategorii stomatologii estetycznej. Polega na usunięciu nalotu i przebarwień z zębów powstałych przez papierosy, kawę czy herbatę oraz całkowicie bezpiecznie rozjaśnienie struktury zębów przy pomocy specjalnych żeli wybielających.

  W klinice Piosik Stomatologia Poznań wybielanie zębów rozpoczynamy od zabiegu higienizacji składającego się z trzech zabiegów szczegółowych:

  • Skaling
   Usuwanie kamienia nazębnego oraz bakteryjnej płytki nazębnej przy pomocy skalera ultradźwiękowego.
  • Piaskowanie
   Usuwanie osadów powierzchniowych nowoczesną piaskarką Kavo ProphyFlex 4, umożliwiającej precyzyjne, a jednocześnie w pełni komfortowe dla pacjenta usuniecie osadu z zębów. Precyzja działania urządzenia jest szczególnie ważna dla pacjentów o wrażliwych dziąsłach, nie powoduje bowiem niepotrzebnego bólu i krwawienia.
  • Polerowanie
   Wygładzanie powierzchni zębów specjalnymi szczoteczkami i pastami polerującymi, zapewniającymi idealnie gładką powierzchnię szkliwa i ograniczającymi odkładanie się nalotu i plam.

  Zabieg higienizacji trwa 45 – 60 minut, w zależności od ilości nalotu i przebarwień na zębach pacjenta.

  Wybielanie zębów
  Wybielanie zębów
 • Następnie przechodzimy do właściwego wybieralna zębów w ramach którego proponujemy dwie metody wybielania, które wzajemnie się uzupełniają:

  • wybielanie gabinetowe
  • wybielanie domowe

  Wybielanie gabinetowe polega na bezpośredniej aplikacji wysokoprocentowego żelu wybielającego na zęby. Ponieważ żel w takich stężeniach jest bardzo aktywny, lekarz dla bezpieczeństwa tkanek sąsiadujących z zębami stosuje specjalne żywice ochronne na dziąsła oraz zabezpiecza policzki, usta i język specjalnymi ochraniaczami. Całość zabiegu zajmuje około godziny.

  Wybielanie domowe polega na samodzielnym stosowaniu żeli wybielających przez pacjenta w warunkach domowych. Ta metoda wymaga przygotowania specjalnej bardzo dokładnie dopasowanej do zębów szyny wybielającej, do której pacjent samodzielnie aplikuje żel o mniejszych stężeniach, niż w metodzie gabinetowej. Nakładkę wraz z żelem ubiera się na zęby na czas pięciu godzin, dlatego preferowanym okresem jest czas snu. W zestawie do wybielania domowego pacjent otrzymuje pakiet czterech strzykawek żelu wybielającego, który starcza średnio na dwa do trzech tygodni stosowania. W razie potrzeby dalszego stosowania można do tej samej nakładki użyć dodatkowe porcje żelu wybielającego.

  W celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, najczęściej zalecaną sekwencją jest rozpoczęcie wybielania zębów od metody gabinetowej, a następnie dla dodatkowego efektu, uzupełnienie wybielania zębów metodą domową.

  Oczyszczanie złogów na zębach
  Oczyszczanie złogów na zębach

Najważniejsze informacje o wybielaniu zębów

Na czym polega wybielanie zębów?

Istnieją dwie metody wybielania zębów. Jedna przeprowadzana jest tylko w gabinecie dentystycznym. Druga przez większość procesu jest wykonywana przez pacjenta w domu. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego sposobu rozjaśniania, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zabieg rozpoczyna się oczywiście od dokładnej analizy stanu zdrowia jamy ustnej. Ważne jest też rozpoznanie przyczyn powstawania przebarwień. Na podstawie tych informacji podejmuje się decyzję o dopuszczeniu do zabiegu i wybiera odpowiednią metodę. Następnie wykonywane są zabiegi higienizacyjne.

Cały proces musi odbywać się pod czujnym okiem lekarza. Warto wybrać gabinet, w którym pracują specjaliści w zakresie stomatologii estetycznej. Dlatego, jeśli chcesz szybko i skutecznie poprawić swój uśmiech, odwiedź Poznań. Wybielanie zębów w klinice Piosik Stomatologia przyniesie fantastyczny efekt.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Oczywiście istnieją pewne ograniczenia, które mogą sprawić, że wybielanie zębów okaże się niemożliwe. Przede wszystkim tego rodzaju zabiegu nie przeprowadza się u osób poniżej osiemnastego roku życia. Duże znaczenie ma też stan uzębienia pacjenta. Próchnica czy też jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne zębów wymagają leczenia przed wybieleniem. Przeciwskazaniami są też ciąża oraz karmienie piersią. Do rzadziej występujących problemów należą:

 • nadwrażliwość zębiny,
 • zaburzenia czynności stawów skroniowo-żuchwowych,
 • stany zapalne dziąseł,
 • palenie tytoniu.

Oprócz tego należy zawsze skonsultować z lekarzem czy przyjmowane aktualnie leki nie wywołają niepożądanych efektów. Warto też pamiętać, że duża ilość wypełnień i uzupełnień protetycznych, czyli koron, mostów lub licówek, może również uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu.

Co to jest wybielanie nakładkowe?

Metoda nakładkowa polega na wykonaniu specjalnej szyny, w której aplikowany jest środek wybielający. W tym celu lekarz pobiera wyciski z zębów pacjenta. Pierwszy zabieg z użyciem gotowych nakładek odbywa się w gabinecie pod kontrolą dentysty. W pustą przestrzeń szyny wprowadzany jest przygotowany preparat. Następnie element zostaje nałożony na łuk zębowy. Specjalista informuje pacjenta o tym, jak powinien stosować specyfik i przez jaki czas trzymać go na zębach. W ciągu następnych dwóch lub trzech tygodni proces ten jest powtarzany w domu. W razie potrzeby dalszego stosowania można wykorzystać tę samą nakładkę do nakładania dodatkowych porcji żelu.

Co to jest wybielanie gabinetowe?

Metoda gabinetowa jest zdecydowanie szybsza od tej domowej. Zęby zostają wybielone już w trakcie jednej wizyty. W tym procesie stosuje się stężony żel wybielający, który aktywowany jest źródłem światła. Może to być lampa LED, lampa halogenowa lub najskuteczniejsza aktywacja laserem). Cały zabieg trwa około jednej godziny. Efekt jest zauważalny już od razu po wyjściu z gabinetu. Duże znaczenie ma tu czas aplikacji. Im bardziej stężony jest środek wybielający, tym krócej powinien być w kontakcie z zębami.

Istnieje również możliwość połączenia obu technik. W takim przypadku po wykonanym zabiegu w gabinecie stomatologicznym pacjent otrzymuje nakładki oraz żel. Dzięki temu może kontynuować proces w warunkach domowych. Jest to dobry sposób na przedłużenie efektu wybielania.

Wybielanie zębów Poznań – cena

Cena wybielania zależy od kilku czynników. Przede wszystkim istotne jest, jaka metoda będzie odpowiadała indywidualnym potrzebom klienta. Najdroższe będzie wybielanie kompleksowe, czyli łączące oba wspomniane sposoby. Jeśli wybrana zostanie tylko jedna opcja, jednorazowy zabieg w gabinecie będzie kosztował nieco więcej niż wyrobienie szyn i zakup środków wybielających. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku chęci przedłużenia procesu, trzeba dokupić dodatkowe żele.

dr n. med. Adam Piosik

dr n. med. Adam Piosik

Leczenie interdyscyplinarne obejmujące następujące obszary:

 • Protetyka specjalistyczna
 • Bruksizm, zaburzenia zwarcia (okluzji), dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
 • Ortodoncja
 • Stomatologia estetyczna
 • Endodoncja mikroskopowa
 • Chirurgia stomatologiczna
Więcej o specjaliście
lek. dent. Anna Lewicka

lek. dent. Anna Lewicka

Leczenie zachowawcze
Stomatologia estetyczna

Więcej o specjaliście
lek. dent. Dariusz Pawlak

lek. dent. Dariusz Pawlak

Protetyka
Stomatologia Estetyczna

Więcej o specjaliście
lek. dent. Michał Kliński

lek. dent. Michał Kliński

Diagnostyka okluzyjna
Protetyka

Więcej o specjaliście
lek. dent. Weronika Gil

lek. dent. Weronika Gil

Protetyka
Stomatologia estetyczna

Więcej o specjaliście

Umów się na wizytę:

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kliniki

+48 61 649 20 24 (stacjonarny, bez SMS)
+48 690 363 613

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
08:00 – 20:00
sobota
08:00 – 14:00

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]