Strefa Pacjenta

Diagnostyka okluzyjna

Diagnostyka okluzyjna w Dr Piosik Stomatologia, Poznań

W Dr Piosik Stomatologia, mieszczącej się na ulicy Piątkowskiej 133/1, oferujemy zaawansowaną diagnostykę okluzyjną, która jest kluczowa dla precyzyjnego ustalenia przyczyn problemów z zgryzem. Diagnostyka ta pozwala nam na zaplanowanie efektywnego leczenia, które przywróci komfort i funkcjonalność Twojego uśmiechu.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę pod numerem +48 61 649 20 24, aby nasz zespół mógł przeprowadzić kompleksową ocenę Twojej okluzji.

Precyzyjna diagnostyka okluzyjna pomaga w identyfikacji i leczeniu problemów związanych z nieprawidłowym kontaktem zębów, co jest istotne dla ogólnego zdrowia stomatologicznego.

 • Czym jest choroba okluzyjna?

  Choroba okluzyjna to bardzo złożony problem, który w najprostszych słowach można opisać jako przeciążenie narządu żucia w sytuacji braku harmonii pomiędzy zgryzem na zębach, pozycją w stawie skroniowo-żuchwowym i mięśniami odpowiadającymi za ruchy żuchwy. Przeciążenie oznacza tutaj przekroczenie możliwości adaptacyjnych organizmu do nieprawidłowego zgryzu, a przez to złego odbierania tzw. sił okluzyjnych (zgryzowaych) generowanych przez mięśnie.

  Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają pomóc pacjentom zmagającym się z wieloletnimi problemami okluzyjnymi i wynikającym z nich przewlekłym bólem.

  okluzja (bruksizm)
  Okluzja (bruksizm)
 • Dzięki wiedzy zdobytej w w prestiżowej Vienna School of Interdisciplinary Dentistry VieSID – Wiedeńskiej Szkole Stomatologii Interdyscyplinarnej, ogromnemu doświadczeniu i unikalnemu, wielospecjalistycznemu podejściu do zagadnień okluzji, nasza klinika  wykonuje kompleksowe badanie całego narządu żucia (stawu skroniowo żuchwowego, mięśni oraz zgryzu) i potrafi postawić trafną diagnozę dotycząca występowania, zakresu i zaawansowania choroby okluzyjnej.

  Rozbudowany protokół diagnostyczny obejmuje dokładny wywiad z pacjentem, analizę modeli uzębienia w artykulatorze w różnych pozycjach funkcjonalnych, rzetelną bazę prześwietleń rtg ze specjalnymi markerami, analizę funkcjonalną cadiax z rejestracją stanów dynamicznych stawu skroniowo-żuchwowego, palpację mięśni odpowiadających za ruchomość żuchwy oraz stawu, okluzjogramy wraz z bruxcheckerami sprawdzającymi wydolność żucia. W oparciu o te informacje potrafimy trafnie postawić diagnozę i zaplanować skuteczne leczenie.

  Szyna relaksacyjna
  Szyna relaksacyjna
dr n. med. Adam Piosik

dr n. med. Adam Piosik

Leczenie interdyscyplinarne obejmujące następujące obszary:

 • Protetyka specjalistyczna
 • Bruksizm, zaburzenia zwarcia (okluzji), dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
 • Ortodoncja
 • Stomatologia estetyczna
 • Endodoncja mikroskopowa
 • Chirurgia stomatologiczna
Więcej o specjaliście
lek. dent. Michał Kliński

lek. dent. Michał Kliński

Diagnostyka okluzyjna
Protetyka

Więcej o specjaliście
lek. dent. Weronika Gil

lek. dent. Weronika Gil

Protetyka
Stomatologia estetyczna

Więcej o specjaliście
Lekarz

lek. dent. Michał Helak

Kompleksowe leczenie wielospecjalistyczne

Więcej o specjaliście

Umów się na wizytę:

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kliniki

+48 61 649 20 24 (stacjonarny, bez SMS)
+48 690 363 613

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
08:00 – 20:00
sobota
08:00 – 14:00

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]