Strefa Pacjenta

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna w Dr Piosik Stomatologia, Poznań

Dr Piosik Stomatologia na ulicy Piątkowskiej 133/1 to Twoje miejsce na mapie Poznania, jeśli chodzi o stomatologię estetyczną. Oferujemy szeroką gamę zabiegów, od wybielania zębów, przez licówki, po kompletne projektowanie uśmiechu, które pomogą Ci osiągnąć wygląd, o jakim zawsze marzyłeś.

Zapraszamy do umówienia się na konsultację pod numerem +48 61 649 20 24, gdzie nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie estetyczne, zgodne z Twoimi oczekiwaniami i potrzebami.

Dzięki najnowocześniejszym technikom i materiałom, każdy zabieg jest dopasowany, aby zapewnić piękno i naturalność Twojego uśmiechu.

 • Stomatologia estetyczna – co to jest?

  Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która ma za zadanie poprawę wyglądu nie tylko zębów, ich koloru czy kształtu, ale też samych rysów twarzy. Jedną z wielu zalet pięknego i zdrowego uśmiechu jest choćby to, jak bardzo zwiększa on pewność siebie. Stomatologia estetyczna to świetny sposób na odzyskanie blasku zębów, pozbycie się kompleksów i stresu związanego z wyglądem.

  Stomatologia estetyczna może odnosić się zarówno do oczyszczenia zębów z nieestetycznych osadów, rozjaśnienia zębów technikami wybielającymi jak i wymianą starych, nieładnych wypełnień na nowe, wyglądające naturalnie.

  Harmonijny uśmiech dopasowany indywidualnie do twarzy i gustu pacjenta czasami może wymagać większych ingerencji jak np. zmiana ustawienia pokrzywionych zębów metodami ortodontycznymi czy licówki ceramiczne. Taką kompleksową estetyczną przebudowę uśmiechu można osiągnąć najnowocześniejszymi metodami minimalnie inwazyjnymi. Najbardziej naturalnie wyglądające licówki ceramiczne wykonujemy w technice APT (aesthetic preevaluative temporaries) czyli technice wykorzystującej model zmian kształtu zębów (WAX UP) przeniesiony specjalnymi materiałami protetycznymi do jamy ustnej na zęby pacjenta (MOCK UP). Wykonanie licówek jest przeprowadzane z największą precyzją i dokładnością przy użyciu mikroskopu zabiegowego. Całość leczenia mająca na celu poprawę estetyki odbywa się w ramie funkcjonalnej zgryzu, respektującej kompleksowy plan terapeutyczny, to znaczy z odtworzeniem prawidłowej funkcji układu żucia.

  Licówka
  Licówka

Zakres zabiegów stomatologii estetycznej

 • Stomatologia estetyczna jest stosunkowo młodą dziedziną, jednak zabiegów, które obejmuje, jest całkiem dużo. Przeznaczone są one dla praktycznie wszystkich i stają się coraz popularniejsze. Jednak zanim rozpocznie się jakiekolwiek działania, należy pozbyć się próchnicy, ubytków lub przeprowadzić innego rodzaju leczenie. Zabiegi stomatologii estetycznej dotyczą najczęściej kształtu i barwy zębów.

  • Skaling zębów – jest to usuwanie kamienia nazębnego. Gromadzi się on głównie w okolicach szyjek zębowych i może prowadzić do stanów zapalnych oraz chorób.
  • Licówki – stosuje się je w celu zmiany kształtu uzębienia. Dostępne są licówki kompozytowe, ale także porcelanowe (ceramiczne). Zakładane są na przednią warstwę zębów przede wszystkim w przypadku przebarwień lub nieestetycznego kształtu.
  • Piaskowanie zębów – zabieg ten wykonywany jest zazwyczaj wtedy, gdy kamień nazębny nagromadził się w naprawdę dużych ilościach. W takim przypadku sam skaling może nie wystarczyć. Dodatkowo piaskowanie wyraźnie rozjaśnia zęby i likwiduje przebarwienia.
  • Wybielanie laserowe – na zęby pacjenta nakładany jest specjalny preparat wybielający. Jest on naświetlany przy użyciu lasera diodowego bądź przeznaczonych do tego celu lamp. Ten zabieg pozwala wyjść z białymi zębami już po jednej wizycie.
  • Nakładkowe wybielanie zębów – dentysta zajmuje się usunięciem kamienia oraz wykonaniem odlewu kształtu zębów. W ten sposób powstają nakładki, które pacjent zakłada na zęby po zastosowaniu specjalnego żelu.
  • leczenie ortodontyczne – poprawiające w istotnym stopniu równe ustawienie zębów w idealnym uśmiechu

  Większość zabiegów stomatologii estetycznej nie jest konieczna do utrzymania dobrego stanu jamy ustnej. Jednak zalecane jest przeprowadzanie usuwania kamienia nazębnego co najmniej raz w roku.

  Skalling
  Skalling

Zobacz zabiegi stomatologii estetycznej dostępne w klinice

Licówki

Licówka

Licówki stosuje się w celu zmiany kształtu uzębienia.

Zobacz więcej

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Ten zabieg pozwala wyjść z białymi zębami już po jednej wizycie.

Zobacz więcej

Starte zęby

Starte zęby

Przyczyną starcia zębów jest bruksizm często opisywany jest jako patologiczne tarcie zębów żuchwy o zęby szczęki.

Zobacz więcej

Najważniejsze pytania na temat stomatologii estetycznej

Jaka jest cena zabiegów?

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów są licówki. Są to cienkie płatki wykonywane z różnych materiałów. Koszt tego zabiegu jest uzależniony przede wszystkim od wykorzystanego materiału. Licówki porcelanowenazywane też licówkami ceramicznymi, są najdroższą opcją. Z wysoką ceną idzie jednak wysoka jakość. Mają one podobne warstwy jak naturalne zęby. Licówki kompozytowe są tańsze, jednak mniej odporne na przebarwienia i osadzanie kamienia nazębnego lub innych osadów. Warto jest więc w tym wypadku zainwestować trochę więcej. Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie zrobić licówki ceramiczne, Poznań i klinika Piosik to idealne miejsce.

Przeciwwskazania 

Część zabiegów z zakresu stomatologii estetyczniej nie może być wykonywana u wszystkich pacjentów. Z tego rodzaju usług nie mogą korzystać osoby poniżej szesnastego roku życia. Przeciwwskazaniami są też różne niewyleczone ubytki i inne choroby jamy ustnej. Zęby i dziąsła muszą być w nienagannym stanie, aby mogły być poddane np. wybielaniu. Innymi ograniczeniami są ciąża i karmienie piersią. Również nadwrażliwość lub alergia na składniki środków używanych przez stomatologa jest istotnym czynnikiem.

dr n. med. Adam Piosik

dr n. med. Adam Piosik

Leczenie interdyscyplinarne obejmujące następujące obszary:

 • Protetyka specjalistyczna
 • Bruksizm, zaburzenia zwarcia (okluzji), dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
 • Ortodoncja
 • Stomatologia estetyczna
 • Endodoncja mikroskopowa
 • Chirurgia stomatologiczna
Więcej o specjaliście
lek. dent. Anna Lewicka

lek. dent. Anna Lewicka

Leczenie zachowawcze
Stomatologia estetyczna

Więcej o specjaliście
lek. dent. Dariusz Pawlak

lek. dent. Dariusz Pawlak

Protetyka
Stomatologia Estetyczna

Więcej o specjaliście
lek. dent. Michał Kliński

lek. dent. Michał Kliński

Diagnostyka okluzyjna
Protetyka

Więcej o specjaliście
lek. dent. Weronika Gil

lek. dent. Weronika Gil

Protetyka
Stomatologia estetyczna

Więcej o specjaliście

Umów się na wizytę:

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kliniki

+48 61 649 20 24 (stacjonarny, bez SMS)
+48 690 363 613

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
08:00 – 20:00
sobota
08:00 – 14:00

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]