Strefa Pacjenta

Protezy biofunkcjonalne BPS

Protezy biofunkcjonalne BPS w Dr Piosik Stomatologia, Poznań

W Dr Piosik Stomatologia przy ulicy Piątkowskiej 133/1, oferujemy nowoczesne protezy biofunkcjonalne BPS, które są zaprojektowane z myślą o najwyższym komforcie i funkcjonalności. Te zaawansowane protezy zapewniają optymalne dopasowanie, funkcjonowanie i estetykę, znacząco przewyższając tradycyjne rozwiązania protetyczne.

Zapraszamy do umówienia się na konsultację pod numerem +48 61 649 20 24, gdzie nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Protezy BPS są idealne dla osób, które cenią sobie wygodę i naturalny wygląd, a także oczekują długotrwałej satysfakcji z użytkowania.

 • Czym są protezy biofunkcjonalne BPS

  Protezy BPS klasy premium są to protezy biofunkcjonalne, wykonywane w najbardziej zaawansowanych technologicznie specjalistycznych urządzeniach protetycznych oraz z najwyższej jakości nowoczesnych materiałów. W porównaniu do klasycznych protez całkowitych, protezy biofunkcjonalne mają szereg zalet dzięki synergii specjalistycznych protokołów na każdym z etapów wykonywania protez w jeden spójny system.

  Protezy BPS
 • Najważniejsze zalety to:

  • najlepsze możliwe do osiągnięcia przyssanie protez do podłoża protetycznego,
  • specjalnie zbalansowanej okluzji (zgryzu)
  • niesamowitej estetyki całkowicie naśladującej naturalne uzębienie pacjenta.
  Już na etapie wycisku czynnościowego przy ustach zamkniętych pacjenta starannie odzwierciedlone są warunki używania przyszłej protezy w trakcie funkcji żucia, mówienia, połykania śliny. Wycisk przy ustach zamkniętych daje lepsze przyssanie protezy do podłoża. Podczas wykonywania tradycyjnego wycisku lekarz manipuluje rękami w ustach pacjenta i może dochodzić do przekłamań w kształtowaniu pobrzeża protezy, a w konsekwencji gorszego utrzymania ostatecznej protezy. W trakcie pobierania wycisku przy ustach zamkniętych poprzez specjalne wały nagryzowe dochodzi do równomiernej dystrybucji sił wywieranych przez mięśnie żucia pacjenta na podłoże protetyczne, doskonale naśladujące przyszłe siły jakie będą oddziaływały na protezę w trakcie procesu przeżuwania pokarmu.
  Removable prosthetics workflow
 • Jedną z istotniejszych zalet systemu BPS jest również sposób rejestracji zwarcia (zagryzania), czyli zarejestrowania przestrzennej relacji żuchwy względem szczęki. Proces jest przeprowadzany przy pomocy specjalnego urządzenia- gnatometr M, na którym w trakcie serii ruchów funkcjonalnych, takich jak wysuwanie i cofanie żuchwy czy ruchy na boki, zostaje wykreślony specjalistyczny wykres, tzw. łuk gotycki. Dokładna analiza wykresu pozwala na optymalne trójwymiarowe pozycjonowanie żuchwy względem szczęki w przestrzeni trójwymiarowej, we właściwej pozycji horyzontalnej i wertykalnej oraz określenie relacji centralnej w stawie skroniowo-żuchwowym. Wyniki badania pozwalają zapewnić indywidualne ustawienie zgryzu dla pacjenta w zgodzie z funkcją mięśni narządu żucia i stawu skroniowo-żuchwowego.

  Removable prosthetics workflow
 • Kolejną unikatową cechą w procesie wytwarzania protez BPS jest fakt wykorzystania artykulatora – precyzyjnego symulatora narządu żucia oraz łuku twarzowego. Dokładna rejestracja położenia szczęki względem osi zawiasowej stawu skroniowo-żuchwowego pobierana jest przy pomocy łuku twarzowego UTS współpracującego z artykulatorem Stratos 300. Artykulator oraz specjalnie zaprojektowane zęby umożliwiają wykorzystanie koncepcji zgryzu zbalansowanego, zapobiegającego wyważania protez z podłoża w trakcie jedzenia. Wysokiej jakości zęby premium, ze specjalnie do tego celu zaprojektowanymi powierzchniami funkcjonalnymi guzków zębowych, zapewniają stabilny układ protez w jamie ustnej, jednocześnie zwiększając efektywność przeżuwania pokarmów. Indywidualnie dobrane, nieszablonowe, przepiękne zęby idealnie naśladujące detale naturalnego uzębienia są bardzo trudne do odróżnienia od naturalnych zębów.
  Wysokiej jakości materiał wiodącej na rynku materiałów protetycznych Ivoclar Vivadent, z którego wykonana jest proteza jest polimeryzowany w wysokociśnieniowej technice wtryskowej, co zwiększa wytrzymałość protez, zmniejszają skurcz polimeryzacyjny – jednocześnie zapewniając bardziej precyzyjny kształt, co przekłada się na lepsze przyssanie protezy do podłoża. Wysoki stopień konwersji zmniejsza ilości monomeru resztkowego sprawiając, że protezy są bardziej biozgodne. Dodatkowo dobra polerowalność materiału zmniejsza osadzanie się płytki bakteryjnej i grzybów.
  W najtrudniejszych sytuacjach klinicznych, u pacjentów ze znaczną resorpcją wyrostka zębodołowego oraz niekorzystnymi warunkach anatomicznych, protezy BPS są dodatkowo stabilizowane, np.: na dwóch implantach wraz z systemem precyzyjnych elementów retencyjnych (zatrzasków). Takie rozwiązanie protetyczne pozwala zapewnić trwałe utrzymanie protez w jamie ustnej u pacjentów, którzy już stracili nadzieję na normalne gryzienie i pozwala w pełni cieszyć się nieskrępowanym uśmiechem w na co dzień.
  Locator Overdenture System
dr n. med. Adam Piosik

dr n. med. Adam Piosik

Leczenie interdyscyplinarne obejmujące następujące obszary:

 • Protetyka specjalistyczna
 • Bruksizm, zaburzenia zwarcia (okluzji), dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
 • Ortodoncja
 • Stomatologia estetyczna
 • Endodoncja mikroskopowa
 • Chirurgia stomatologiczna
Więcej o specjaliście
lek. dent. Michał Kliński

lek. dent. Michał Kliński

Diagnostyka okluzyjna
Protetyka

Więcej o specjaliście
lek. dent. Weronika Gil

lek. dent. Weronika Gil

Protetyka
Stomatologia estetyczna

Więcej o specjaliście
Lekarz

lek. dent. Michał Helak

Kompleksowe leczenie wielospecjalistyczne

Więcej o specjaliście

Umów się na wizytę:

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133
Umów się na wizytę

Zapraszamy do kliniki

+48 61 649 20 24 (stacjonarny, bez SMS)
+48 690 363 613

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
08:00 – 20:00
sobota
08:00 – 14:00

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]