Technologia

Stosując nowoczesne rozwiązania z zakresu Cyfrowego Projektowania Uśmiechu DSD 3D (ang. Digital Smile Design 3D) możemy zaproponować naszym pacjentom nie tylko możliwość idealnego zaprojektowania nowego uśmiechu, ale także zobaczyć efekt końcowy jeszcze przez rozpoczęciem leczenia.

Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej, leczenie w technice DSD 3D umożliwia komunikację z pacjentem za pomocą żywego obrazu. Już na wizytach konsultacyjnych możliwa jest wizualizacja końcowego efektu estetycznego przez „ubranie” pacjenta w nowe zęby, podobnie jak przymierza się np. buty w sklepie.

W celu przygotowania takiego projektu, lekarz przeprowadza na miejscu profesjonalną sesję fotograficzną wraz z krótkimi filmami wideo oraz pobiera wyciski obecnego uzębienia. Modele powstałe z wycisków są następnie skanowane i zamieniane na przestrzenną informację 3D, wiernie kopiujące rzeczywisty kształt zębów pacjenta do oprogramowania komputera.

Taki zestaw danych, uzupełniony o życzenia pacjenta umożliwia zaprojektowanie wymarzonego uśmiechu, który idealnie trafia w jego gust i potrzeby.

Projekt można oczywiście dowolnie modyfikować, aż do uzyskania pełnej stuprocentowej satysfakcji i akceptacji pacjenta – dopiero wówczas lekarz przystępuję do leczenia i ingerencji w zęby. Dzięki temu oferujemy naszym pacjentom nie tylko estetyczne, ale też komfortowe rozwiązanie, które ponadto nie będzie wywoływało bólu.

ul. Piątkowska 133
60-648 Poznań
Polska

Powiązane tematy

Leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem

Od kontroli stomatologicznej po leczenie kanałowe.

Czytaj więcej

Znieczulenie komputerowe The Wand

od kontroli stomatologicznej
po leczenie kanałowe

Czytaj więcej

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów   Wybielanie zębów to standardowy zabieg należący do kategorii stomatologii estetycznej. Polega na usunięciu nalotu i przebarwień z zębów powstałych przez papierosy, kawę czy herbatę oraz całkowicie bezpiecznie rozjaśnienie struktury zębów przy pomocy specjalnych żeli wybielających.   Wybielanie zębów w klinice Piosik Stomatologia Poznań W klinice Piosik Stomatologia Poznań wybielanie zębów rozpoczynamy od […]

Czytaj więcej