Technologia

Stosując nowoczesne rozwiązania z zakresu Cyfrowego Projektowania Uśmiechu DSD 3D (ang. Digital Smile Design 3D) możemy zaproponować naszym pacjentom nie tylko możliwość idealnego zaprojektowania nowego uśmiechu, ale także zobaczyć efekt końcowy jeszcze przez rozpoczęciem leczenia.

Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej, leczenie w technice DSD 3D umożliwia komunikację z pacjentem za pomocą żywego obrazu. Już na wizytach konsultacyjnych możliwa jest wizualizacja końcowego efektu estetycznego przez „ubranie” pacjenta w nowe zęby, podobnie jak przymierza się np. buty w sklepie.

W celu przygotowania takiego projektu, lekarz przeprowadza na miejscu profesjonalną sesję fotograficzną wraz z krótkimi filmami wideo oraz pobiera wyciski obecnego uzębienia. Modele powstałe z wycisków są następnie skanowane i zamieniane na przestrzenną informację 3D, wiernie kopiujące rzeczywisty kształt zębów pacjenta do oprogramowania komputera.

Taki zestaw danych, uzupełniony o życzenia pacjenta umożliwia zaprojektowanie wymarzonego uśmiechu, który idealnie trafia w jego gust i potrzeby.

Projekt można oczywiście dowolnie modyfikować, aż do uzyskania pełnej stuprocentowej satysfakcji i akceptacji pacjenta – dopiero wówczas lekarz przystępuję do leczenia i ingerencji w zęby. Dzięki temu oferujemy naszym pacjentom nie tylko estetyczne, ale też komfortowe rozwiązanie, które ponadto nie będzie wywoływało bólu.

ul. Piątkowska 133
60-648 Poznań
Polska

Powiązane tematy

Znieczulenie komputerowe The Wand

od kontroli stomatologicznej
po leczenie kanałowe

Czytaj więcej

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się chorobami przyzębia (tkanek otaczających zęby) i błony śluzowej. Nieleczona choroba przyzębia ( periodontopatia) prowadzi do utraty zębów. Periodontopatia tak jak cukrzyca, otyłość zaliczana jest do chorób społecznych. Zaawansowane zapalenie przyzębia stanowi szóstą najczęściej występującą chorobę na świecie i dotyczy 11,2% ogółu populacji.   Do chorób przyzębia zaliczamy: zapalenie dziąseł (gingivitis), zapalenie […]

Czytaj więcej

Ortodoncja

Korekta zgryzu z użyciem dyskretnej nakładki dopasowanej do zgryzu pacjenta. Dyskretna alternatywa dla stałych aparatów ortodontycznych.

Czytaj więcej