Technologia

Cadiax 4 to kompleksowy system umożliwiający komputerową diagnostykę oraz analizę czynnościową stawu skroniowo-żuchwowego. Jest to bezbolesne badanie przy pomocy specjalnych płytek magnetycznych połączonych z komputerem, podczas którego wykonywane przez pacjenta ruchy funkcjonalne żuchwy i stawu skroniowo-żuchwowego są zapisywane w przestrzennym trójwymiarowym układzie współrzędnych w formie wykresów – kondylografii. Doświadczony stomatolog potrafi odczytać i zinterpretować wynik takiego badania, podobnie jak kardiolog interpretuje wynik badania EKG (również prezentowanego w formie wykresu), postawić trafną diagnozę, a następnie wdrożyć adekwatną terapię funkcjonalno-rekonstrukcyjną. Całość badania jest uzupełniana o montaż modeli (gipsowej kopii zębów pacjenta) w artykulatorze – symulatorze indywidualnie odzwierciedlającym ruchy żuchwy i w stawie skroniowo-żuchwowym pacjenta z parametrami nastawionymi adekwatnie do wyniku badania kondylografii. Wynik badania kondylograficznego wraz z montażem modeli uzębienia w artykulatorze jest  jednym z elementów dużo bardziej złożonej diagnostyki okluzyjnej, która w połączeniu z badaniem palpacyjnym mięśni, okluzjogramami, bruxcheckerami oraz zdjęciami RTG jest podstawą do opracowania indywidualnego planu leczenia dla pacjentów z zaburzeniami stawu skroniowo-żuchwowego.

ul. Piątkowska 133
60-648 Poznań
Polska

Powiązane tematy

Leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem

Od kontroli stomatologicznej po leczenie kanałowe.

Czytaj więcej

Implantologia

Kompleksowe leczenie w którym lekarz wykonuje zabiegi zarówno chirurgicznego wszczepiania implantu jak i odbudowy na nim zęba.

Czytaj więcej

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe     Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która ma za zadanie poprawę wyglądu nie tylko zębów, ich koloru czy kształtu, ale też samych rysów twarzy. Jedną z wielu zalet pięknego i zdrowego uśmiechu jest choćby to, jak bardzo zwiększa on pewność siebie. Stomatologia estetyczna to świetny sposób na odzyskanie blasku zębów, pozbycie się […]

Czytaj więcej