Technologia

 

Medycyna jest dziedziną, w której postęp technologiczny następuje wyjątkowo szybko. Nowoczesna stomatologia oferuje pacjentom skuteczne, bezbolesne, bezpieczne i precyzyjne leczenie, a przede wszystkim z długotrwałymi efektami.

W naszej klinice śledzimy najnowsze technologie stomatologiczne, podążamy za światowymi trendami, dzięki czemu oferujemy naszym pacjentom leczenie na najwyższym poziomie.

 

Technologia

Tomograf CBCT/3D

Na wyposażeniu naszej kliniki znajduje się tomograf komputerowy X-Mind Trium w wersji CBCT/3D. Urządzenie to przy użyciu minimalnej dawki promieniowania pozwala wykonać trójwymiarowe zdjęcie uzębienia pacjenta, kości szczeki, żuchwy oraz stawów żuchwowo-skroniowych – dzięki temu nasi lekarze mogą precyzyjnie zdiagnozować źródło bólu, zaplanować leczenie implantologiczne lub estetyczną zmianę uzębienia i uśmiechu pacjenta.

Czytaj więcej

Technologia

Piezotome cube

Wyposażyliśmy naszą klinikę w najnowocześniejszy system wspierający lekarza podczas zabiegów chirurgicznych – Piezotome Cube firmy Acteon. Delikatne procedury można przeprowadzać znacznie szybciej bez konieczności wybierania pomiędzy maksymalną mocą urządzenia, a bezpieczeństwem pacjenta.

Czytaj więcej

Technologia

Komputerowe projektowanie uśmiechu

Stosując nowoczesne rozwiązania z zakresu Cyfrowego Projektowania Uśmiechu DSD 3D (ang. Digital Smile Design 3D) możemy zaproponować naszym pacjentom nie tylko możliwość idealnego zaprojektowania nowego uśmiechu, ale także zobaczyć efekt końcowy jeszcze przez rozpoczęciem leczenia. Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej, leczenie w technice DSD 3D umożliwia komunikację z pacjentem za pomocą żywego obrazu.

Czytaj więcej

Technologia

Znieczulenie komputerowe The Wand

Ekspercki system do bezbolesnego podawania wszystkich znieczuleń miejscowych pozwala na komputerową kontrolę prędkości podawania środka znieczulającego, co praktycznie niweluje poczucie dyskomfortu u pacjenta.

Czytaj więcej

Technologia

Leczenie pod mikroskopem

Podczas leczenia pacjentów wykorzystujemy wszechstronnie mikroskop stomatologiczny pozwalający na kontrolę w powiększeniu przeprowadzanych zabiegów, dzięki czemu pole operacyjne jest postrzegane w zupełnie nowym wymiarze a zabiegi mogą być przeprowadzone z dużą większą precyzją, np.. z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji, przez leczenie protetyczne, mikrochirurgię, zaawansowaną implantologię, stomatologię estetyczną aż do periodontologii.

Czytaj więcej

Technologia

Cadiax 4 – system diagnostyki czynnościowej stawu skroniowo-żuchwowego

Cadiax 4 to kompleksowy system umożliwiający komputerową diagnostykę oraz analizę czynnościową stawu skroniowo-żuchwowego. Jest to bezbolesne badanie przy pomocy specjalnych płytek magnetycznych połączonych z komputerem, podczas którego wykonywane przez pacjenta ruchy funkcjonalne żuchwy i stawu skroniowo-żuchwowego są zapisywane w przestrzennym trójwymiarowym układzie współrzędnych w formie wykresów – kondylografii

Czytaj więcej

Technologia

Pentamix 3 firmy 3M ESPE – mieszalnik do mas wyciskowych

W trosce o najwyższy standard higieny i jakości oferowanych usług wyposażyliśmy naszą klinikę w Pentamix 3. Jest to urządzenie dedykowane do specjalistycznego mieszania mas wyciskowych z zachowaniem idealnej proporcji składników i jednorodnej konsystencji masy wyciskowej bez niepożądanych skaz – także w przypadku mas wyciskowych o bardzo dużej gęstości. Ostatecznie przyczynia się to do najwyższej jakości pobieranych wycisków, a w konsekwencji wykonywanych na ich podstawie prac protetycznych.

Czytaj więcej

Technologia

Urządzenie do skalingu

Do profesjonalnego czyszczenia zębów z nalotów i kamienia nazębnego używamy najnowsze skalery ultradźwiękowe renomowanej firmy Kavo PiezoLED, będące obecnie najlepszym urządzeniem tego typu na rynku. Dzięki oświetleniu ledowemu zabiegi są dokładne i bezpieczne. Skalery są stosowane do niechirurgicznego leczenia stanów zapalnych dziąseł i przyzębia oraz we wszystkich możliwych zastosowaniach klinicznych ultradźwięków w profilaktyce i terapii schorzeń periodontologicznych.

Czytaj więcej

Technologia

Sterylność jako najwyższy standard czystości

Od pierwszego dnia funkcjonowania, priorytetem naszej kliniki jest utrzymywanie najwyższego standardu higieny. Korzystamy ze sprawdzonych w medycynie urządzeń włoskiej firmy Euronda Pro System, będącej światowym liderem w sterylizacji i tworzącym nowoczesne i innowacyjne produkty. Autoklaw tej firmy to synonim bezpieczeństwa i niezawodności – dzięki temu sterylizatornia w naszej klinice spełnia wszelkie normy i najwyższe wymagania bezpiecznego mycia, dezynfekcji oraz sterylizacji stosowanych urządzeń i narzędzi.

Czytaj więcej