Blog

Stomatologia estetyczna – licówki ceramiczne

Stomatologia estetyczna – licówki ceramiczne

 

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która ma za zadanie poprawę wyglądu nie tylko zębów, ich koloru czy kształtu, ale też samych rysów twarzy. Jedną z wielu zalet pięknego i zdrowego uśmiechu jest choćby to, jak bardzo zwiększa on pewność siebie. Stomatologia estetyczna to świetny sposób na odzyskanie blasku zębów, pozbycie się kompleksów i stresu związanego z wyglądem, a tym samym uzyskanie pełnej radości życia.

 

Stomatologia estetyczna może odnosić się zarówno do oczyszczenia zębów z nieestetycznych osadów, rozjaśnienia zębów technikami wybielającymi jak i wymianą starych, nieładnych wypełnień na nowe, wyglądające naturalnie.

 

Harmonijny uśmiech dopasowany indywidualnie do twarzy i gustu pacjenta czasami może wymagać większych ingerencji jak np. zastosowania metod ortodontycznych w celu równego ustawienia pokrzywionych zębów  lub za pomocą nowoczesnych, minimalnie inwazyjnych metod, takich jak licówki ceramiczne.

 

Najbardziej estetycznie wyglądające licówki ceramiczne wykonujemy w technice APT (ang. aesthetic preevaluative temporaries) czyli technice polegającej na zaprojektowaniu nowego kształtu zębów na modelach uzębienia pacjenta (wax up), a następnie przeniesieniu projektu do jamy ustnej pacjenta za pomocą specjalnych materiałów protetycznych (mock up).

 

Wykonanie licówek jest przeprowadzane z największą precyzją i dokładnością przy użyciu mikroskopu zabiegowego. Całość leczenia mająca na celu poprawę estetyki, odbywa się w ramie funkcjonalnej zgryzu, respektującej kompleksowy plan terapeutyczny, to znaczy z odtworzeniem prawidłowej funkcji układu żucia.

 

Każdy uśmiech może być olśniewający, a nasza klinika gwarantuje, że znajdziemy odpowiednie rozwiązania dla nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. Z nami to naprawdę proste.

ul. Piątkowska 133
60-648 Poznań
Polska

Powiązane tematy

Protezy Biofunkcjonalne BPS

Protezy BPS klasy premium są to protezy biofunkcjonalne, wykonywane w najbardziej zaawansowanych technologicznie specjalistycznych urządzeniach protetycznych oraz z najwyższej jakości nowoczesnych materiałów.

Czytaj więcej
schemat korony na implancie

Implantologia

Kompleksowe leczenie w którym lekarz wykonuje zabiegi zarówno chirurgicznego wszczepiania implantu jak i odbudowy na nim zęba.

Czytaj więcej
korona ceramiczna schemat

Korony protetyczne

Korony protetyczne

Czytaj więcej