Blog

Stomatologia estetyczna – licówki ceramiczne

Stomatologia estetyczna – licówki ceramiczne

 

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która ma za zadanie poprawę wyglądu nie tylko zębów, ich koloru czy kształtu, ale też samych rysów twarzy. Jedną z wielu zalet pięknego i zdrowego uśmiechu jest choćby to, jak bardzo zwiększa on pewność siebie. Stomatologia estetyczna to świetny sposób na odzyskanie blasku zębów, pozbycie się kompleksów i stresu związanego z wyglądem, a tym samym uzyskanie pełnej radości życia.

 

Stomatologia estetyczna może odnosić się zarówno do oczyszczenia zębów z nieestetycznych osadów, rozjaśnienia zębów technikami wybielającymi jak i wymianą starych, nieładnych wypełnień na nowe, wyglądające naturalnie.

 

Harmonijny uśmiech dopasowany indywidualnie do twarzy i gustu pacjenta czasami może wymagać większych ingerencji jak np. zastosowania metod ortodontycznych w celu równego ustawienia pokrzywionych zębów  lub za pomocą nowoczesnych, minimalnie inwazyjnych metod, takich jak licówki ceramiczne.

 

Najbardziej estetycznie wyglądające licówki ceramiczne wykonujemy w technice APT (ang. aesthetic preevaluative temporaries) czyli technice polegającej na zaprojektowaniu nowego kształtu zębów na modelach uzębienia pacjenta (wax up), a następnie przeniesieniu projektu do jamy ustnej pacjenta za pomocą specjalnych materiałów protetycznych (mock up).

 

Wykonanie licówek jest przeprowadzane z największą precyzją i dokładnością przy użyciu mikroskopu zabiegowego. Całość leczenia mająca na celu poprawę estetyki, odbywa się w ramie funkcjonalnej zgryzu, respektującej kompleksowy plan terapeutyczny, to znaczy z odtworzeniem prawidłowej funkcji układu żucia.

 

Każdy uśmiech może być olśniewający, a nasza klinika gwarantuje, że znajdziemy odpowiednie rozwiązania dla nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. Z nami to naprawdę proste.

ul. Piątkowska 133
60-648 Poznań
Polska

Powiązane tematy

Korony protetyczne

Korony protetyczne

Czytaj więcej

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe     Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która ma za zadanie poprawę wyglądu nie tylko zębów, ich koloru czy kształtu, ale też samych rysów twarzy. Jedną z wielu zalet pięknego i zdrowego uśmiechu jest choćby to, jak bardzo zwiększa on pewność siebie. Stomatologia estetyczna to świetny sposób na odzyskanie blasku zębów, pozbycie się […]

Czytaj więcej

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów   Wybielanie zębów to standardowy zabieg należący do kategorii stomatologii estetycznej. Polega na usunięciu nalotu i przebarwień z zębów powstałych przez papierosy, kawę czy herbatę oraz całkowicie bezpiecznie rozjaśnienie struktury zębów przy pomocy specjalnych żeli wybielających.   Wybielanie zębów w klinice Piosik Stomatologia Poznań W klinice Piosik Stomatologia Poznań wybielanie zębów rozpoczynamy od […]

Czytaj więcej