O klinice

Klinika Dr Piosik Stomatologia w Poznaniu

 • Medycyna jest dziedziną, w której postęp technologiczny następuje wyjątkowo szybko. Nowoczesna stomatologia oferuje pacjentom skuteczne, bezbolesne, bezpieczne i precyzyjne leczenie, a przede wszystkim z długotrwałymi efektami.

  Do dyspozycji naszych pacjentów są bogato i nowoczesnie wyposażone gabinety oraz pracownia stomatologiczna.  Dzięki posiadanemu wyposażeniu możemy zapewnić naszym pacjentom kompleksową, sprawną obsługę na miejscu.

  Klinika Dr Piosik Stomatologia
  Klinika Dr Piosik Stomatologia

Technologia do dyspozycji pacjentów

 • Tomograf CBCT/3D

  Na wyposażeniu naszej kliniki znajduje się tomograf komputerowy X-Mind Trium w wersji CBCT/3D. Urządzenie to przy użyciu minimalnej dawki promieniowania pozwala wykonać trójwymiarowe zdjęcie uzębienia pacjenta, kości szczeki, żuchwy oraz stawów żuchwowo-skroniowych – dzięki temu nasi lekarze mogą precyzyjnie zdiagnozować źródło bólu, zaplanować leczenie implantologiczne lub estetyczną zmianę uzębienia i uśmiechu pacjenta.

  Tomograf CBCT/3D
  Tomograf CBCT/3D
 • Piezotome cube

  Wyposażyliśmy naszą klinikę w najnowocześniejszy system wspierający lekarza podczas zabiegów chirurgicznych – Piezotome Cube firmy Acteon. Delikatne procedury można przeprowadzać znacznie szybciej bez konieczności wybierania pomiędzy maksymalną mocą urządzenia, a bezpieczeństwem pacjenta.

  Piezotome cube
  Piezotome cube
 • Komputerowe projektowanie uśmiechu

  Stosując nowoczesne rozwiązania z zakresu Cyfrowego Projektowania Uśmiechu DSD 3D (ang. Digital Smile Design 3D) możemy zaproponować naszym pacjentom nie tylko możliwość idealnego zaprojektowania nowego uśmiechu, ale także zobaczyć efekt końcowy jeszcze przez rozpoczęciem leczenia. Dzięki zastosowaniu technologii cyfrowej, leczenie w technice DSD 3D umożliwia komunikację z pacjentem za pomocą żywego obrazu.

  Projektowanie uśmiechu
  Projektowanie uśmiechu
 • Znieczulenie komputerowe The Wand

  Ekspercki system do bezbolesnego podawania wszystkich znieczuleń miejscowych pozwala na komputerową kontrolę prędkości podawania środka znieczulającego, co praktycznie niweluje poczucie dyskomfortu u pacjenta.

  Znieczulenie komputerowe The Wand
  Znieczulenie komputerowe The Wand
 • Leczenie pod mikroskopem

  Podczas leczenia pacjentów wykorzystujemy wszechstronnie mikroskop stomatologiczny pozwalający na kontrolę w powiększeniu przeprowadzanych zabiegów, dzięki czemu pole operacyjne jest postrzegane w zupełnie nowym wymiarze a zabiegi mogą być przeprowadzone z dużą większą precyzją, np.. z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji, przez leczenie protetyczne, mikrochirurgię, zaawansowaną implantologię, stomatologię estetyczną aż do periodontologii.

  Leczenie pod mikroskopem
  Leczenie pod mikroskopem
 • Cadiax 4 – system diagnostyki czynnościowej stawu skroniowo-żuchwowego

  Cadiax 4 to kompleksowy system umożliwiający komputerową diagnostykę oraz analizę czynnościową stawu skroniowo-żuchwowego. Jest to bezbolesne badanie przy pomocy specjalnych płytek magnetycznych połączonych z komputerem, podczas którego wykonywane przez pacjenta ruchy funkcjonalne żuchwy i stawu skroniowo-żuchwowego są zapisywane w przestrzennym trójwymiarowym układzie współrzędnych w formie wykresów – kondylografii.

  Artykulator Cadiax 4
  Artykulator Cadiax 4
 • Pentamix 3 firmy 3M ESPE – mieszalnik do mas wyciskowych

  W trosce o najwyższy standard higieny i jakości oferowanych usług wyposażyliśmy naszą klinikę w Pentamix 3. Jest to urządzenie dedykowane do specjalistycznego mieszania mas wyciskowych z zachowaniem idealnej proporcji składników i jednorodnej konsystencji masy wyciskowej bez niepożądanych skaz – także w przypadku mas wyciskowych o bardzo dużej gęstości. Ostatecznie przyczynia się to do najwyższej jakości pobieranych wycisków, a w konsekwencji wykonywanych na ich podstawie prac protetycznych.

  Pentamix 3 firmy 3M ESPE
  Pentamix 3 firmy 3M ESPE
 • Nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne do profesjonalnych zabiegów higienizacyjnych: skalingu i piaskowania

  Do profesjonalnego czyszczenia zębów z nalotów i kamienia nazębnego używamy najnowsze skalery ultradźwiękowe renomowanej firmy Kavo PiezoLED, będące obecnie najlepszym urządzeniem tego typu na rynku. Dzięki oświetleniu ledowemu zabiegi są dokładne i bezpieczne. Skalery są stosowane do niechirurgicznego leczenia stanów zapalnych dziąseł i przyzębia oraz we wszystkich możliwych zastosowaniach klinicznych ultradźwięków w profilaktyce i terapii schorzeń periodontologicznych.

  LM Pro Power Combi LED
 • Sterylność jako najwyższy standard czystości

  Od pierwszego dnia funkcjonowania, priorytetem naszej kliniki jest utrzymywanie najwyższego standardu higieny. Korzystamy ze sprawdzonych w medycynie urządzeń włoskiej firmy Euronda Pro System, będącej światowym liderem w sterylizacji i tworzącym nowoczesne i innowacyjne produkty. Autoklaw tej firmy to synonim bezpieczeństwa i niezawodności – dzięki temu sterylizatornia w naszej klinice spełnia wszelkie normy i najwyższe wymagania bezpiecznego mycia, dezynfekcji oraz sterylizacji stosowanych urządzeń i narzędzi.

Poznaj opinie o klinice

Najbardziej profesjonalne gabinety dentystyczne w jakich byłam. Dzięki dokładnej diagnostyce wykryto u mnie bardzo rozwiniętą próchnicę, która była ukryta wewnątrz zęba bez widocznego zewnętrznie ubytku. Wszyscy specjaliści którzy się mną zajmowali byli bardzo profesjonalni. Zabieg został przeprowadzony bardzo dokładnie i czułam się zaopiekowana. Ząb został odbudowany z największą starannością (w innych klinikach na przestrzeni lat zdarzały mi się bardzo nieprzyjemne sytuacje z wielkimi wypełnieniami oszpecającymi zęba czy niedopasowanym kolorem). Cieszę się, że trafiłam na miejsce w którym bardzo szybko otrzymałam potrzebną mi pomoc z użyciem jakościowego sprzętu i materiałów :)

Justyna A.

Kochani, polecam z całego serca!! Zadzwoniliśmy o godzinie 10 w sobotę z bólem zęba i zostaliśmy przyjęci o godzinie 13! Pan doktor Michał był bardzo delikatny i wyrozumiały. Krok po kroku wyjaśnił co się dzieje i jakie kroki należy podjąć. Pani recepcjonistka bardzo miła i życzliwa. Każdego pacjenta traktowała równo. Chętnie udzielała wskazówek. Gorąco polecam!

Lidia S.

Do Doktora Adama Piosika trafiłam 7 lat temu z trudnym problemem, z którym żaden inny stomatolog nie potrafił sobie poradzić. Dla Doktora Adama byłam wyzwaniem ale poradził sobie doskonale dzięki czemu mogę cieszyć się pięknym uśmiechem. Doktor Adam to doskonały profesjonalista a przede wszystkim wspaniały człowiek: empatyczny, sympatyczny i wyrozumiały. Stworzona przez niego klinika z najnowocześniejszym sprzętem świetnym zespołem specjalistów i pięknym wnętrzem jest perełką stomatologiczną w Poznaniu. Serdecznie dziękuję i polecam.

Jordanka T.

dr n. med. Adam Piosik

dr n. med. Adam Piosik

Leczenie interdyscyplinarne obejmujące następujące obszary:

 • Protetyka specjalistyczna
 • Bruksizm, zaburzenia zwarcia (okluzji), dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
 • Ortodoncja
 • Stomatologia estetyczna
 • Endodoncja mikroskopowa
 • Chirurgia stomatologiczna
Więcej o specjaliście

Zapraszam do poznania naszego zespołu, który każdego dnia jest do Państwa dyspozycji 

Nasz zespół

Zapraszamy do kliniki

+48 61 649 20 24 (stacjonarny, bez SMS)
+48 690 363 613

60-648 Poznań, ul. Piątkowska 133

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
08:00 – 20:00
sobota
08:00 – 14:00

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]