Strefa Pacjenta

Kompleksowe leczenie wielospecjalistyczne (interdyscyplinarne)

Projektowanie uśmiechu

Kompleksowe leczenie wielospecjalistyczne zwane leczeniem interdyscyplinarnym to inaczej podejście do zagadnień stomatologicznych z perspektyw lekarzy różnych specjalizacji, takich jak endodonta, protetyk, ortodonta czy implantolog. Lekarz posiadający wiedzę i doświadczenie z wielu dziedzin może skutecznie i sprawnie zdiagnozować pacjenta, którego lekarz specjalizujący się w jednej tylko dziedzinie mógłby prawidłowo nie rozpoznać.

Oznacza to również, że taki lekarz jest w stanie sprawnie przeprowadzić pacjenta przez wielospecjalistyczne leczenie w obrębie zespołu kliniki i jednego spójnego kompleksowego planu leczenia. Gwarantuje to lepszą kontrolę nad całością leczenia, skuteczniejsze monitorowanie stanu zdrowia i postępów w gojeniu się.

Jesteśmy specjalistami od tzw. trudnych przypadków. Sukcesy osiągamy dzięki bogatemu doświadczeniu w diagnozie i leczeniu najbardziej skomplikowanych przypadków i rzetelnym interdyscyplinarnym protokołom diagnostycznym, co zapewnia trafność rozpoznania źródła problemu, skuteczne leczenie i bezpieczeństwo terapeutyczne.

Rozbudowany protokół diagnostyczny obejmuje dokładny wywiad z pacjentem, analizę modeli uzębienia w artykulatorze w różnych pozycjach funkcjonalnych, rzetelną bazę prześwietleń rtg ze specjalnymi markerami, analizę funkcjonalną cadiax z rejestracją stanów dynamicznych stawu skroniowo-żuchwowego, palpację mięśni odpowiadających za ruchomość żuchwy oraz stawu, okluzjogramy wraz z bruxcheckerami sprawdzającymi wydolność żucia.

Planowanie odbywa się przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii i sprzętów medycznych, które przy pomocy dedykowanych programów komputerowych integrują przestrzenne dane graficzne z trójwymiarowych prześwietleń rentegnowskich, skanów uzębienia pacjenta, danych z pomiarów funkcjonalnych, sesji fotograficznych i wideo. Dzięki zastosowaniu narzędzi cyfrowych, lekarz z odpowiednią wiedzą medyczną, doświadczeniem klinicznym i wyczuciem estetyki przygotowuje indywidualny plan leczenia z komputerową wizualizacją końcowego efektu.

Leczenie obejmujące wszystkie dziedziny współczesnej stomatologii i jest podzielone na kluczowe etapy: stadium leczenia biologicznego, wstępnej rekonstrukcji zgryzu i estetyki, etapów precyzyjnej kalibracji i ewentualnych korekt estetycznych aż po uzyskaniu pozytywnej reakcji organizmu i ustąpieniu wszystkich dotychczasowych dolegliwości wynikających z wcześniejszej dysfunkcji zgryzu. Ostatecznie pacjent opuszcza naszą klinikę z wymarzonym uśmiechem i zgryzem zapewniającym prawidłowe działanie na długie lata.

Przeczytaj podobne artykuły

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]