Blog

Implantoprotetyka

Implantoprotetyka

Dzięki rozwojowi stomatologii możliwe stało się odtworzenie braków zębowych za pomocą implantów stomatologicznych. Nowoczesny implant zęba, czyli wszczep śródkostny, to odpowiednik korzenia zęba, który wprowadzany jest do kości szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego uzębienia.  Po umieszczeniu implantu w kości wyrostka zębodołowego wykonywane jest na nich uzupełnienie protetyczne, które imituje naturalne zęby pacjenta. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań, uzupełnieniem na implantach może być korona (mocowana za pomocą łącznika), most, proteza ruchoma z precyzyjnymi zatrzaskami do implantów lub pełna proteza.

 

Implanty zębowe umożliwiają odtworzenie naturalnego wyglądu uzębienia, ale także z powodzeniem pełnią funkcje brakujących zębów, umożliwiając normalne żucie czy artykulację (mówienie). Zastąpienie braku pojedynczego zęba przy pomocy implantu jest lepszym rozwiązaniem w stosunku do alternatywnego leczenia mostem protetycznym – w przypadku leczenia implantologicznego nie ma bowiem potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, a ingerencja w zdrowe zęby nigdy nie jest wskazana. Dodatkowo, implant zastępujący korzeń utraconego zęba – w przeciwieństwie do leczenia mostem protetycznym – – zapobiega zanikowi kości oraz przywraca podparcie dla sił okluzyjnych (zgryzowych) i pozwala na normalne, równomierne gryzienie lub żucie, tym sama zapobiega przeciążeniu pozostałych zębów w jamie ustnej. Walory praktyczne i estetyczne implantów, a jednocześnie akceptowalna cena, sprawiają, że coraz więcej pacjentów decyduje się na tego rodzaju zabieg.

 

W naszej klinice dla maksymalnego bezpieczeństwa i skuteczności leczenia, zabiegi implantologiczne zawsze są planowane i realizowane na podstawie trójwymiarowego prześwietlenia rtg (CBCT) wraz ze spójnym planem leczenia protetycznego. Oferujemy wyłącznie implanty renomowanych producentów MIS i Astra.

ul. Piątkowska 133
60-648 Poznań
Polska

Powiązane tematy

Ortodoncja

Korekta zgryzu z użyciem dyskretnej nakładki dopasowanej do zgryzu pacjenta. Dyskretna alternatywa dla stałych aparatów ortodontycznych.

Czytaj więcej
korona ceramiczna schemat

Korony protetyczne

Korony protetyczne

Czytaj więcej

Kompkesowe leczenie wielospecjalistyczne

Kompleksowe leczenie w którym lekarz wykonuje zabiegi zarówno chirurgicznego wszczepiania implantu jak i odbudowy na nim zęba.

Czytaj więcej