Blog

Implantoprotetyka

Implantoprotetyka

Dzięki rozwojowi stomatologii możliwe stało się odtworzenie braków zębowych za pomocą implantów stomatologicznych. Nowoczesny implant zęba, czyli wszczep śródkostny, to odpowiednik korzenia zęba, który wprowadzany jest do kości szczęki lub żuchwy w miejscu brakującego uzębienia.  Po umieszczeniu implantu w kości wyrostka zębodołowego wykonywane jest na nich uzupełnienie protetyczne, które imituje naturalne zęby pacjenta. Zależnie od indywidualnych uwarunkowań, uzupełnieniem na implantach może być korona (mocowana za pomocą łącznika), most, proteza ruchoma z precyzyjnymi zatrzaskami do implantów lub pełna proteza.

 

Implanty zębowe umożliwiają odtworzenie naturalnego wyglądu uzębienia, ale także z powodzeniem pełnią funkcje brakujących zębów, umożliwiając normalne żucie czy artykulację (mówienie). Zastąpienie braku pojedynczego zęba przy pomocy implantu jest lepszym rozwiązaniem w stosunku do alternatywnego leczenia mostem protetycznym – w przypadku leczenia implantologicznego nie ma bowiem potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, a ingerencja w zdrowe zęby nigdy nie jest wskazana. Dodatkowo, implant zastępujący korzeń utraconego zęba – w przeciwieństwie do leczenia mostem protetycznym – – zapobiega zanikowi kości oraz przywraca podparcie dla sił okluzyjnych (zgryzowych) i pozwala na normalne, równomierne gryzienie lub żucie, tym sama zapobiega przeciążeniu pozostałych zębów w jamie ustnej. Walory praktyczne i estetyczne implantów, a jednocześnie akceptowalna cena, sprawiają, że coraz więcej pacjentów decyduje się na tego rodzaju zabieg.

 

W naszej klinice dla maksymalnego bezpieczeństwa i skuteczności leczenia, zabiegi implantologiczne zawsze są planowane i realizowane na podstawie trójwymiarowego prześwietlenia rtg (CBCT) wraz ze spójnym planem leczenia protetycznego. Oferujemy wyłącznie implanty renomowanych producentów MIS i Astra.

ul. Piątkowska 133
60-648 Poznań
Polska

Powiązane tematy

Leczenie endodontyczne (kanałowe) pod mikroskopem

Od kontroli stomatologicznej po leczenie kanałowe.

Czytaj więcej

Znieczulenie komputerowe The Wand

od kontroli stomatologicznej
po leczenie kanałowe

Czytaj więcej

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się chorobami przyzębia (tkanek otaczających zęby) i błony śluzowej. Nieleczona choroba przyzębia ( periodontopatia) prowadzi do utraty zębów. Periodontopatia tak jak cukrzyca, otyłość zaliczana jest do chorób społecznych. Zaawansowane zapalenie przyzębia stanowi szóstą najczęściej występującą chorobę na świecie i dotyczy 11,2% ogółu populacji.   Do chorób przyzębia zaliczamy: zapalenie dziąseł (gingivitis), zapalenie […]

Czytaj więcej