Strefa Pacjenta

Estetyka – licówki

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, która ma za zadanie poprawę wyglądu nie tylko zębów, ich koloru czy kształtu, ale też samych rysów twarzy. Jedną z wielu zalet pięknego i zdrowego uśmiechu jest choćby to, jak bardzo zwiększa on pewność siebie. Stomatologia estetyczna to świetny sposób na odzyskanie blasku zębów, pozbycie się kompleksów i stresu związanego z wyglądem, a tym samym uzyskanie pełnej radości życia.

Stomatologia estetyczna może odnosić się zarówno do oczyszczenia zębów z nieestetycznych osadów, rozjaśnienia zębów technikami wybielającymi jak i wymianą starych, nieładnych wypełnień na nowe, wyglądające naturalnie.

Harmonijny uśmiech dopasowany indywidualnie do twarzy i gustu pacjenta czasami może wymagać większych ingerencji jak np. zastosowania metod ortodontycznych w celu równego ustawienia pokrzywionych zębów  lub za pomocą nowoczesnych, minimalnie inwazyjnych metod, takich jak licówki ceramiczne.

Najbardziej estetycznie wyglądające licówki ceramiczne wykonujemy w technice APT (ang. aesthetic preevaluative temporaries) czyli technice polegającej na zaprojektowaniu nowego kształtu zębów na modelach uzębienia pacjenta (wax up), a następnie przeniesieniu projektu do jamy ustnej pacjenta za pomocą specjalnych materiałów protetycznych (mock up).

Wykonanie licówek jest przeprowadzane z największą precyzją i dokładnością przy użyciu mikroskopu zabiegowego. Całość leczenia mająca na celu poprawę estetyki, odbywa się w ramie funkcjonalnej zgryzu, respektującej kompleksowy plan terapeutyczny, to znaczy z odtworzeniem prawidłowej funkcji układu żucia.

Każdy uśmiech może być olśniewający, a nasza klinika gwarantuje, że znajdziemy odpowiednie rozwiązania dla nawet najbardziej skomplikowanych przypadków. Z nami to naprawdę proste.

Przeczytaj podobne artykuły

Wypełnij poniższy formularz,
aby umówić się na wizytę w klinice: 

[felgappointment2 uuid="0849601339642897"]